Başvuru Sürecinde İzlenecek Yol

1611

Merhabalar yarışma otomasyonuna online olarak başvurmak izlenecek yöntem aşağıda anlatılmıştır.

  1. Başvuru süreci: https://tihvbelgeselfilm.org/2020/author/submit.php adresinde yer alan formu eksiksiz dolduracaksınız. Birden fazla eser ile başvuran katılımcı arkadaşlarımız her bir eser için ayrı ayrı bu formu doldurmaları gerekmektedir. Her bir başvuru için sistemin üreteceği Başvuru no ve katılımcıların kendilerinin belirleyeceği parola alanlarını bir ayrıca not etmeleri gerekli. Bu bilgiler daha sonraki adımlarda eserin yüklenmesi ve başvuru sürecinin ne durumda olduğunu öğrenmelerinde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bir eser için birden fazla eser sahibi var ise yine tek başvuru formu üzerinden eser sahiplerini ayrı ayrı girebilecekleri ekranlar yaratılmıştır. Aşağıdaki görselde başvuru ekranını görebilirsiniz. Başvuru yapmak için tıklayınız

2. Çalışma dosyalarının yüklenmesi: Başvuru formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize başvuru id ve belirlediğiniz parola ile https://tihvbelgeselfilm.org/2020/author/upload.php adresine giriş yaparak ve/veya http://tihvbelgeselfilm.org/yarisma/ adresindeki dosya gönder butonuna tıklayarak başvuru id ve belirlediğiniz parolayu veri giriş ekranına yazdıktan sonra dosya ekle butonuna basarak çalışmanızı JPEG formatında, 100 dpi çıktı aldığınız çalışmayı 8 MB geçmemesi koşuluyla yüklemeniz gerekecektir.

3. Başvurunun durumunu katılımcı tarafından izlenmesi: Başvuru sahipleri sistem üzerinden https://tihvbelgeselfilm.org/2020/author/status.php adresini ziyaret ederek başvuru süreçlerinin ne aşamada olduklarını görebileceklerdir. Bu süreç yine başvuru sürecinde başvuru id ve parola ile gerçekleşecektir.